Поради психолога

Психологічною службою ЗДО керує практичний психолог

Практичний психолог закладу:

-      керується етичним кодексом психолога;

-      дотримується педагогічної етики;

-    будує свою діяльність на основі доброзичливості, довіри в тісному співробітництві з усіма  учасниками педагогічного процесу;

-      підвищує рівень психологічних знань вихователів, батьків, дітей;

-      постійно підвищує свій професійний рівень.

Основні завдання психологічної служби закладу:

-         проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;

-         консультативна допомога всім учасникам освітнього процесу;

-         корекційно-розвивальна робота з дітьми, батьками, педагогами;

-          допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;

-         психологічний супровід обдарованих дітей;

-          психологічний супровід новоприбулих дітей;

-         визначення психологічної готовності дітей 6-річного віку до навчання у школі.

Основний принцип роботи психолога       -   "не зашкодь".

Поради та рекомендації практичного психолога

Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання:

1. Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

2.  Коли ваш малюк вперше відправляться в садок, не забудьте дати йому з собою свою іграшку: звична тепла річ, що пахне будинком, буде діяти на малюка заспокійливо, це для нього частинка дому, частинка безпеки.

3. Вигадайте цікавий ритуал прощання й строго дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.

4. Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.

5.  Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

6. У період адаптації необхідно дотримуватися режиму дня, більше гуляти у вихідні дні, знизити емоційне навантаження.

Консультації для батьків на тему:

Консультації для педагогів: