Організація харчування дітей

Організація харчування дітей в закладах дошкільної освіти – це чітко регламентований процес, що регулюється чинними законодавчими нормами. Основні із цих норм викладено в Законах України «Про освіту», «Про охорону дитинства», в постановах Кабінету Міністрів України №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», наказах МОН України №667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних та інтернатних навчальних закладах»; №298  «Про затвердження інструкції з організації харчування дітей у ЗДО, №242 «Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах»; № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»». Якість харчування визначається багатьма чинниками, та найголовніший – сума бюджетних призначень, яка щорічно виділяється міською радою на закупівлю продуктів і продовольчої сировини для приготування їжі дітям. Від цієї суми залежить відсоток виконання норм харчування.

Визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування в закладах дошкільної освіти. Звільняються від оплати:

- діти-сироти та діти, що позбавлені батьківського піклування;

- діти із сімей, сукупний дохід в яких на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищив рівня забезпечення  прожиткового мінімуму;

- діти - інваліди;

- діти, яких батьки-учасники АТО загинули;

- Розмір плати зменшується на 50% для батьків в сім’ях яких троє і більше дітей.

Також у 2022 році звільнено від плати за харчування дітей учасників АТО (ООС) у закладах дошкільної та загальної середньої освіти, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова.

Законом України від 05.11.2020 р. № 978-IX визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні й комунальні заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти, забезпечують безплатним харчуванням дітей, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII.

Йдеться про дітей з числа осіб, визначених у ст. 10 цього Закону. Закон № 978-IX набрав чинності 01 січня 2021 року.

З текстом Закону можна ознайомитись за посиланням

До уваги батьків! Вартість харчування:

Рішенням виконкому Харківської міської ради від 24.11.2021 № 928 затверджено з 01.01.2022 грошові норми харчування учнів та вихованців закладів освіти міста, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Харкова:

У закладах дошкільної освіти:

Для вихованців віком від 1 до 3 років - 35,00 грн (із розрахунку: 14,00 грн - бюджетні кошти та 21,00 грн - батьківська плата).

Для вихованців віком від 3 до 6 (7) років - 40,00 грн (із розрахунку: 16,00 грн - бюджетні кошти та 24,00 грн - батьківська плата).

У санаторних та спеціальних групах для вихованців віком від 1 до 3 років - 36,00 грн, від 3 до 6 (7) років - 41,00 грн (відповідно до законодавства України).

Зразок квитанції для оплати за харчування дітей дошкільного віку

Шановні батьки! Будьте УВАЖНІ! Розрахункові рахунки для оплати за харчування дітей змінюються. Слідкуйте за повідомленням на сайті або звертайтеся за інформацією до вихователів.

З 01.01.2022

Розрахункові рахунки