Правила прийому до ЗДО

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДІТЕЙ ДО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ № 2

Для зарахування дитини в заклад дошкільної освіти необхідно зареєструватися на сайті електронної реєстрації.

Для подачі заяви Вам необхідно зайти на сайт Департаменту науки та освіті Харківської обласної державної адміністрації, активувати вкладку «До уваги батьків» і перейти на сайт «Електронна система реєстрації до закладів дошкільної освіти Харківської області», далі «Електронна система реєстрації до ЗДО»

На сайті «Електронна система реєстрації до ЗДО» надана повна інформація про заклади дошкільної освіти Харківської області. У правій колонці сайту в графі «Оберіть ЗДО» можливо ознайомитися з  повною  та скороченою назвою ЗДО,  типом,  формою власності, типом місцевості, поштовою адресою, ПІБ керівника, мовою навчання та іншою інформацією про ЗДО. Для подачі заявки у вибраний ЗДО користувачеві сайту необхідне зареєструватися. Для цього у верхньому правому куті натиснути кнопку «Реєстрація» і ввести необхідні дані в анкеті реєстрації.  Необхідно заповнити всі обов'язкові поля, які відмічені знаком «*» (зірочка). Після заповнення анкети й натиснення кнопки «Зареєструватись», необхідно проглянути вказану в анкеті електронну пошту та активувати обліковий запис, використовуючи кнопку активації в електронному листі.

Подати заявку можна лише в один заклад дошкільної освіти, в разі повторної подачі заявки одним і тим же користувачем, друга заявка не розглядатиметься модератором. Надалі, зайшовши під своїми обліковими даними (логіном і паролем), заявник може побачити статус заявки, який встановлює модератор сайту. На сайті електронної реєстрації надана можливість подачі заяви для постановки на облік у відділі освіти адміністрації району (за місцем проживання) дитини, що потребує місце в закладі дошкільної освіти. Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. При необхідності, обраний ЗДО можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (в закладі дошкільної освіти) з оригіналами документів (свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви скан-копії вищевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена оригіналами документів, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

До заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти додаються:

• Копія свідоцтва про народження дитини;

• Медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Для зарахування дитини з особливими освітніми потребами до закладу дошкільної освіти та утворення інклюзивних груп до заяви про зарахування додається висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Для зарахування дитини з інвалідністю до закладу дошкільної освіти до заяви про зарахування додаються:
- копія медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданого лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я, або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”;
- копія індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.
Першочергово до закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:
1) проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти;
2) є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;
3) є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;
4) належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
5) належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;
6) перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;
7) діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

Під час подання заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві.