Лікар радить, консультує, інформує

Медичне обслуговування в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до:

· Закону України «Про дошкільну освіту» (ст. 34);

· Положення про заклад дошкільної освіти (п. 30 – 32, 40);

· Постанови кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. №826 «Порядок медичного обслуговування дітей у ЗДО»,

· спільного наказу МОЗ та МОН України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у ЗДО»,

· Статуту ЗДО.

В закладі діти забезпечені постійним медичним обслуговуванням на безоплатній основі. Медичне обслуговування дітей здійснюється штатним середнім медичним персоналом:

- сестра медична старша – Резніченко Ірина Григорівна.

У своїй роботі сестра медична керуються чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки.

Основні завдання сестри медичної закладу дошкільної освіти:

·   Постійний контроль за станом здоров’я дітей;

·   Проведення обов’язкових медичних оглядів дітей;

·  Проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;

· Надання невідкладної медичної допомоги дітям у разі гострого захворювання або травми;

·  Здійснення контролю за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження;

·  Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;

·  Проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників ЗДО;

·   Ведення звітно-облікової медичної документації.

Добрий фізичний стан дитини забезпечують такі чинники:

1. Активна рухова діяльність.

2. Достатнє перебування на свіжому повітрі.

3. Загартування з використанням природних чинників (повітря, води, сонця, ґрунту).

4. Правильна організація харчування.

5. Достатній сон (індивідуально для кожного вікового періоду розвитку).

6. Цікавий та корисний відпочинок.

Фізичне виховання

Фізичне виховання дітей повинно бути направлено на поліпшення стану здоров’я, фізичного розвитку, розширення функціональних можливостей організму, що росте, формування рухових навичок і рухових якостей. Раціональний руховий режим, фізичні вправи та загартувальні заходи слід здійснювати з урахуванням стану здоров’я і сезону року. У процесі життєдіяльності дітей у нашому закладі дошкільної освіти використовується комплекс різних засобів: ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, фізкультурні паузи, фізкультурні хвилинки, заняття з фізичної культури, фізичні вправи на прогулянках, дитячий туризм, фізкультурні свята, розваги, дні здоров’я.

Загартовування

Загартовування – це система заходів, спрямованих на підвищення стійкості генетично зумовлених механізмів захисту та пристосування організму до багатьох факторів. Необхідно постійно забезпечувати раціональне поєднання температури повітря та одягу дитини, регулярно проводити провітрювання групових приміщень, забезпечити достатнє перебування дітей на повітрі, проводити денний сон при відкритих фрамугах. Спеціальні загартувальні процедури проводяться контрастним методом по системі "тепла вода, холодна вода".

Ефективним засобом загартовування є систематичне полоскання рота і горла водою кімнатної температури. До числа щадних методів загартовування належить короткочасне полегшення одягу для дітей 3-7 років, закочування рукавів вище ліктів або зміна колготок на гольфи або шкарпетки. Прогулянка в будь-яку погоду у відповідному одязі, вологе обтирання, сонячні ванни, обливання ніг, ходіння босоніж по ребристій доріжці, раціональна побудова режиму дня, систематичне провітрювання приміщень, обливання ніг.

Основні умови загартовування:

· Загартовування органічно вписується в кожен елемент режиму дня;

· Систематичність та постійність загартовування, воно здійснюється протягом року, але його види й методики змінюються залежно від сезону та погодних умов;

·   Урахування індивідуальних особливостей дитини;

· Загартовування здійснюється на тлі різної рухової активності;

·  Поступовість розширення зони впливу, сили подразнення та збільшення часу проведення загартувальних процедур;

·  Загартовування проводиться на позитивному емоційному тлі та при тепловому комфорті організму дитини.

Поради батькам від медсестри

Порада 1.

З усіх питань щодо здоров’я вашої дитини слід звертатися до лікаря-педіатра, який призначає лікування або при необхідності направляє дитину на обстеження до інших лікарів-фахівців. В особливих випадках, щоб не було затримки термінів початку лікування, при появі перших характерних ознак захворювань рекомендується відразу звертатися до фахівця в даній галузі медицини.

Порада 2.

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина у колі своїх однолітків відрізняється незручністю рухів, поганою промовою, якщо у неї бувають непритомність, запаморочення, головні болі, блювота, її закачує у транспорті, необхідно проконсультувати дитину у невропатолога.

Порада 3.

Зверніть увагу на поведінку дитини: надмірна рухливість, гіперзбудливість або, навпаки, млявість, стомлюваність, плаксивість, страхи, порушений сон, нав'язливі рухи – це найбільш поширені симптоми психічної напруги ще слабкої нервової системи дитини-дошкільника. При появі цих ознак обов’язково слід показати дитину дитячому психіатру.

У Країні спалах кору!!! Календар профілактичних щеплень.