Майстер - клас для вихователів ЗДО

24 лют. 2023
"STREAM - технології в освітньому процесі закладу дошкільної освіти"

Паладій Наталя Олексіївна. Вихователь та вихователь – методист (за сумісництвом) в комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад (ясла – садок) № 2 Харківської міської ради».

Відповідність раніше присвоєної кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії», та відповідність раніше присвоєного педагогічного звання «вихователь – методист».

Тема досвіду «STREAM – технології в освітньому процесі закладу дошкільної освіти». Це таке педагогічне, велике, обширне поле, наповнене різними техніками, технологіями, елементами, прийомами.

Пошук прихованих талантів і здібностей, розвиток креативного мислення, виховання творчої особистості треба починати з наймолодшого віку. Дитині - потрібний постійний діалог між очима, свідомістю і руками. «Критичне мислення - критичне рішення» - ось принцип освіти через руки, з розумінням того, чому ти зробив те, що зробив, і чи є вплив зробленої роботи на світ. Діти мають навчитись як вчитись, вони повинні бути адаптивними, повинні сприймати і технології, і глобалізацію, ставати громадянами світу і своєї країни водночас. В зв’язку з цим є необхідність звернути серйозну увагу на роботу з дітьми дошкільного віку для забезпечення умов формування і розвитку особистості дитини, здатної успішно адаптуватися в сучасних умовах, що несе в собі STREAM-освіта.

Основне завдання STREAM-освіти – стимулювання допитливості і підтримка інтересу до навчання і пошуку знань, мотивація до самостійних досліджень, створення простих приладів, конструкцій тощо.

І сьогодні я поділилася такою цікавою та креативною технологією, як «СТОРІТЕЛІНГ: МИСТЕЦТВО РОЗПОВІДАННЯ, або як зацікавити й мотивувати дітей». Я вважаю, що додаткові технології (а в нас їх багато), які ми беремо в працю, допомагають у кращій реалізації та наповненням змісту напряму STREAM-освіти під час всього дошкільного дитинства. Сьогодення швидкоплинне, стрімке та інформаційно перевантажене. Відтак людям необхідні ефективні способи обробки й передачі інформації, як-от сторітелінг.