Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення

5 бер. 2023
цікаві факти

Свято започатковане у квітні 1994 року Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Із того часу провідні телекомпанії і радіостанції у цей день надають свої ефіри дітям, аби вони мали змогу показати людям всієї планети строкатий, різноманітний світ очима дітей. Із  2009 року Всесвітній день дитячого телебачення і радіомовлення відзначається у кожну першу неділю березня.

Війна росії проти України значно травмувала наших дітей, вони відчули страх, біль, а багато з них пережили розлуку або ж і втрату рідних чи близьких і навіть примусову депортацію. Наші діти травмовані, але водночас вони плекають мрії про Перемогу, будують плани і роблять вчинки, щоб допомогти військовим, котрі захищають нашу Батьківщину.

У цей день звично було би українським мовникам надати слово дітям, зазирнути у їхній всесвіт, який хоч і травмований війною, але, безперечно, світлий і ясний. Ми всі спілкуємося з дітьми і знаємо, що вони навіть краще за дорослих вірять у свою країну і нашу спільну  Перемогу. І наше завдання не розчаровувати їх, підтримувати їхню віру, їхню творчість, спонукати до пізнання світу, навчати прекрасного.