9 листопада традиційно відзначають

9 лист. 2022
День української писемності та мови

Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова. Його перу належать такі відомі роботи: "Повість временних літ", "Житіє святих князів Бориса і Гліба", "Житіє Феодосія Печерського". Українська мова входить до третього десятка найпоширеніших мов світу. Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включенадо списку мов, які успішно розвиваються в цей час.

Щороку до цього свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували понад 20 років тому. Написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. XХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - акція єднання навколо української мови, коли по всій планеті одночасно українці гуртуються навколо рідного слова і у прямому ефірі пишуть радіодиктант.

З нагоди свята учителі, старшокласники закладів загальної середньої освіти, педагоги закладів дошкільної освіти, методисти центру освітніх технологій, спеціалісти Управління освіти адміністрації Київського району приєдналися до написання радіодиктанту.

Учні, вихованці та педагоги закладів освіти взяли участь у районному челенджі #Нас_об'єднує_мова, роботи можна переглянути в Telegram-каналі «Життя Київського району».

Педагоги закладів дошкільної освіти розмістили у соціальних мережах фрагменти занять, віртуальні подорожі країною, консультації для батьків, бесіди для дітей, вікторини, фотоконкурси, щоб розширити знання вихованців про красу і багатство української мови, ознайомити дітей з українськими звичаями, пробудити почуття національної гідності, показати їм цінність і багатство української мови!