ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ. Для розумних малят та їх батьків.

21 груд. 2022
РОЗВИВАЛЬНІ ІГРИ ДЛЯ ДІТЕЙ 6-7 РОКІВ

У дошкільному віці особистість дитини практично сформована. Малюк вже має свій власний погляд на світ та усвідомлює своє становище в суспільстві. Крім того, у нього виникає тяга до пізнання й розвивається здатність запам’ятовувати великі обсяги інформації.

Тому вік 6-7 років – це найкращий період для активного розвитку дитячих навичок. Фахівці рекомендують розвивати здібності дитини в форматі різних ігор, таким чином інформація засвоюється краще, а малюк не відчуває втоми та не втрачає концентрації.

Приклади  ігор для дітей від 5 до 7 років

Для вивчення математики:

Вгадай число

Запропонуйте дитині вгадати число за допомогою усного рахунку, наприклад, якщо до задуманого числа додати 4, то вийде 8. Після правильної відповіді поміняйтеся ролями.

Квітка-семибарвиця

Для цієї гри необхідно вирізати з картону пелюстки та серцевину квітки. На кожну пелюстку наноситься якась арифметична дія: віднімання або додавання. Перш ніж приєднати пелюстку до серцевини, малюкові потрібно розв’язати приклад, написаний на неї.

Цифри в ряд

Розкладіть картки з цифрами від 1 до 10 в довільному порядку і запропонуйте дитині розставити їх в порядку зростання або зменшення.

Листоноша

Ця гра дуже захоплива,  прекрасно розвиває навички усного рахунку та уяву. Намалюйте на папері десять будинків і пронумеруйте їх. Потім на кількох прямокутних картках (листах) напишіть нескладні приклади на додавання чи віднімання, рішенням яких стануть числа від одного до десяти. Запропонуйте дитині розв’язати приклади для того, щоб дізнатися в який будинок листоноша повинен доставити кожен з листів.

Для читання:

Склади слово

У цю гру можуть грати кілька гравців. Розкладіть на столі картки з різними літерами і попросіть дітей скласти з них слова. Переможе той, хто із запропонованих літер складе найбільшу кількість слів.

Скільки складів?

Ви вимовляєте різні слова, а дитина повинна порахувати кількість складів у кожному з них і плеснути в долоні відповідну кількість разів. З кожним разом темп можна прискорювати.

Придумай слово

Назвіть дитині кілька приголосних букв і попросіть скласти слова, в яких всі вони присутні одночасно.

Ігри, що розвивають мову:

Добре чи погано

Прочитавши казку, запропонуйте дитині назвати по 3 добрих та поганих якостей кожного з її героїв, аргументуючи свою точку зору.

Протилежності

Для цієї гри потрібні декілька гравців. Діти повинні придумати якомога більше пар протилежностей, за кожну з яких дається фішка. Відповідно, в кінці гри переможе той, хто назбирає більшу кількість фішок.

Придумай казку

Чудова гра, що розвиває не тільки мову, а також логіку та уяву. Запропонуйте дитині розповісти вам казку, наприклад, про пригоди її улюбленого героя мультфільму або м’якої іграшки. Якщо завдання викликатиме труднощі, спробуйте поставити ряд навідних запитань або запропонуйте кілька можливих варіантів розвитку подій.

Навички володіння іноземними мовами також дуже просто розвивати за допомогою ігор. Такі заняття нададуть дитині перевагу в початкових класах, особливо при вступі до школи з поглибленим вивченням англійської мови.

У світі сучасних технологій, коли практично у кожної дитини є гаджет, розвивати її навички та здібності можна де завгодно і коли завгодно. На просторах інтернету легко знайти велику кількість розвиваючих онлайн ігор для дітей 5-6 років абсолютно безкоштовно. Проте щоб уникнути негативних наслідків для зору, такий спосіб проведення часу повинен бути дозованим.

Садок та Школа