Поради щодо правил безпеки в умовах воєнного стану

Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

ЮНІСЕФ спільно з Державною службою надзвичайних ситуацій, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Нацполіцією підготували серію освітніх відео з песиком Патроном про ризики тих вибухонебезпечних предметів, які можна зустріти на території України, де велись бойові дії. Пам'ятайте головне правило — побачили підозрілий предмет: Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!

Сигнал сповіщення про повітряну тривогу і процес евакуації можуть налякати дітей.

Ось кілька порад, які допоможуть вам опанувати ситуацію
  • Намагайтеся зберігати спокій і не змінювати звичної поведінки. Дітям важливо бачити, що ситуація контрольована.

• У критичних ситуаціях дійте рішуче. Пам’ятайте, що важливо евакуювати всіх дітей якнайшвидше. Заспокоїти окремого учня можна потім в укритті

• Нагадайте дітям, як вони можуть заспокоїти себе самостійно (Техніка “Квадратне дихання”). Проговорить цю методику заздалегідь на уроках.

• Заохочуйте атмосферу взаємоповаги та взаємопідтримки — попросіть кількох учнів допомагати вам з організацією евакуації (це можуть бути чергові на день). Діти нагадуватимуть однокласникам правила поведінки, допомагатимуть схвильованим тощо.

Як правильно дихати "квадратом".

Цю методику почав активно вивчати та використовувати нейрохірург із США Рахул Джандіал.

1.

Прийміть зручну позу стоячи або сидячи. ...

2.

Зробіть вдих і одночасно рахуйте про себе: один, два, три, чотири.

3.

Затримайте повітря і одночасно рахуйте: один, два, три, чотири.

4.

Повільно видихайте, рахуючи: один, два, три, чотири.

5.

Знову затримайте дихання і порахуйте до чотирьох.

6.

Дихати таким методом можна від 5 до 10 хвилин.

7.

Намагайтесь сконцентрувати свою увагу саме на диханні, рахунку. Хоча спочатку сторонні думки і можуть з'являтися, але згодом ви навчитесь їх відганяти від себе.

Як правильно дихати "квадратом"