Стоп булінг!

Інформація щодо протидії насильству та булінгу

Нормативно-правова база

Інформаційна кампанія "СТОП БУЛІНГ"

Законом України «Про освіту» (ст.26)  визначено, що керівник закладу освіти забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу:                                                                                                         1. Затверджує і оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу;                                                                                                                               2. Розглядає заяви про випадки булінгу; ​                                                                         3. Видає рішення про проведення розслідування;                                                             4. Скликає засідання комісії для прийняття рішення за результатами розслідування та вживає відповідних заходів реагування.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти зобов’язані на офіційних веб-сайтах розмістити:
1. Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти;
2. План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти;
3. Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу;
4. Порядок реагування на доведені випадки булінгу та відповідальність осіб, причетних до булінгу.

ШАНОВНІ УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ!
Працівники закладу до яких учасники освітнього процесу можуть звертатися з питань, що стосуються збереження життя чи здоров’я, а також захисту прав та інтересів дитини, попередження жорстокого поводження з нею:
Кириченко Галина Валеріївна - завідувач закладу;
Гетьманська Тетяна Юрієвна - громадський інспектор;
Паладій Наталя Олексіївна - вихователь-методист.
Телефон: 725-18-71

Організації та установи до яких слід звернутися у випадку домашнього насильства:

• До територіального органу поліції або за телефоном 102.
  • До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоці.
  • До управління сім'ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.
  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.
  • До психолога, соціального педагога, класного керівника тощо.
  • До близької людини.
  • На телефони «Гарячих ліній».

Телефони довіри:

- Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

- Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

- Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335;

- Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20;

- Уповноважений Президента України з прав дитини  044 255 76 75;помоги

- Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

- Національна поліція України 102.

Громадська організація "Ла Страда - Україна"

Харківський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді "Довіра"